Brann i parkeringsanlegg kan være påsatt
Politiet mistenker at brannen i et parkeringsanlegg i Kopervik søndag, kan være påsatt. To jenter ble sendt til sykehuset for sjekk etter brannen.
Parkeringsbrann: Det var klokken 13.38 søndag at politi og brannvesen fikk melding om brann i et parkeringsanlegg i Havnegata i Kopervik.
Det veltet da ut det røyk fra garasjen hvor det brant og røykdykkere ble sendt inn.
Det var søppel som brant.
-To tenårings-jenter ble tatt med til en sjekk på sykehuset etter å muligens ha fått i seg røyk, opplyser innsatsleder Trond Josef Størkersen i politiet til Haugesunds avis.
Noen biler skal også ha fått noe røykskader i brannen.
Brannmannskapene opplyser til avisa at det har vært flere arnesteder i søppelet som har brent. Det tyder på at brannen er påsatt.
– Vi kan ikke utelukke at brannen er påsatt. Nødvendige undersøkelser er tatt, og sak er opprettet, sier operasjonsleder Irene Ragnhildstveit i Sør-Vest politidistrikt.
Politiet hadde mandag morgen fortsatt ikke noen mistenkte i saken.