Ble svindlet på Facebook – politiet henla saken
En lærer forsøkte å hjelpe en elev som var blitt svindlet for 6.000 kroner da han skulle kjøpe en datamaskin på Facebook. Selv om gjerningsmannen var kjent, henla politiet saken.
Svindel: Den fortvilte eleven som hadde brukt store deler av stipendet sitt på kjøpet, henvendte seg til lærerne sine for å få hjelp, skriver Haugesunds avis.
– Vi så at datamaskinen ble lagt ut for salg av samme person igjen like etterpå. Jeg tok da kontakt med selger, og spurte om vedkommende solgte pc-en i går. Da ble også jeg blokkert med en gang, forteller Trygve Brekkå, som er lærer ved Åkrehamn videregående skole til avisa.
Sammen med kollega Ludvig Vea ønsket de å hjelpe eleven – som er av utenlandsk opprinnelse, og uten noe nettverk her i landet. Politiet hadde imidlertid ikke kapasitet til å se på saken.
– Vi fikk til svar at saken dessverre ikke ble prioritert på grunn av manglende ressurser, sier Brekkå til avisa.