
Åpner skisenteret 3. juledag
3. juledag er det duket for storstilt åpning av sesongen i Røldal skisenter.
Skisesongen: Det er kommet påfyll av natursnø i Røldal de siste dagene og i sist uke startet snøproduksjon for fullt igjen.
På Facebook blir det opplyst fra skisenteret at de kommer til å kjøre snøproduksjon frem til og med 2. juledag og vil være klar til åpning 3. juledag klokken 10.00.
Røldal skisenter er det største skisenteret i regionen. Her finner du fem skitrekk og to stolheiser.
Skisenteret ligger nesten i sin helhet over tregrensa – mellom 680 og 1 280 m – og har de siste årene blitt stadig mer ettertraktet blant frikjørere. Mye av populariteten til skisenteret skyldes snøen, som vanligvis ligger mellom to og fire meter dyp.
Antallet nedfarter variere, men det er normalt ca 12 nedfarter, med samlet lengde på ca 15 km.
Røldal Skisenter har en kapasitet på over 7500 personer per time, og du kommer deg fra bunn til topp på 10 minutter.