
Amok i cellebil etter ulykke med promille
En beruset bilfører er anmeldt for trusler og skadeverk etter at han gikk amok under transport i cellebil etter en trafikkulykke i Vindafjord natt til søndag.
Trafikk: Det var klokken 02.30 natt til søndag at politiet fikk inn melding om at en bil hadde kjørt inn i fjellveggen i Haukelivegen.
– De tre personene som befant seg i bilen skal ha kommet seg ut på egen hånd, opplyser operasjonsleder ved Sør-Vest politidistrikt.
Det var dermed raskt klart at det ikke skulle dreie seg om noe alvorlig personskade. De tre i bilen ble også ha blitt sjekket av helsepersonell på stedet.
– Kjøretøyet sto til hinder i trafikken og politiet måtte sette opp manuell dirigering, opplyser operasjonslederen.
Det ble etterhvert også klart at bilfører hadde drukket alkohol. Han ble dermed tatt med til legevakten for kontroll.
– Fører ble hissig i politibilen på veg tilbake fra legevakten der han hadde tatt blodprøve, opplyser operasjonslederen.
Han klarte da å ødelegge lyset bak i bilen.
– Han ble utagerende og fremsatte trusler. Mannen blir derfor også anmeldt for trusler mot politiet, samt skadeverket, sier operasjonslederen.
#Vindafjord: Klokken 0230; melding om bil som skal ha kjørt i fjellveggen i Haukelivegen. De tre personene som befant seg i bilen skal ha kommet seg ut på egen hånd. Nødetatene er på veg.
— Politiet i Sør-Vest (@politietsorvest) April 10, 2022