
Alpint: OL-bronse til Norge etter seier over Mikaela Shiffrin og USA i lagkonkurransen
Det norske alpinlaget kopierte prestasjonen fra forrige OL og tok bronse i lagkonkurransen i parallellstorslalåm.
Sport: I den siste alpinkonkurransen i OL stilte Norge med kun OL-debutanter. Maria Tviberg, Thea Stjernesund, Fabian Wilkens Solheim og Timon Haugan representerte Norge. De to sistnevnte deltok i sin første OL-konkurranse.
I bronsefinalen var det USA som var motstander. Mikaela Shiffrin, som har hatt et vanskelig OL og kjørt ut i tre renn, var på jakt etter OL-medalje. Tviberg tapte sin duell mot Paula Moltzan før Solheim utlignet i den tøffe duellen mot Tommy Ford.
Stjernesund fortsatte storformen i sin duell mot Shiffrin og knuste den amerikanske superstjernen. Stjernesund var i den blå løypen som viste seg å være raskere enn den røde. Dermed var det 2-1 til Norge før Haugan skulle i aksjon mot River Radamus.
Haugan, i rød løype, tapte mot Radamus da han kjørte ut, men amerikanerne tapte på tid.
Rasmus Windingstad og Mina Fürst Holtmann var reserver for Norge.
I tillegg til OL-bronsen i Pyeongchang for fire år siden vant Norge gull i VM i Cortina d’Ampezzo for fire år siden.