Menu
Kristoffer Ajer er snart kampklar. Foto: Ali Zare / NTB

Ajer tilbake i full trening – nærmer seg kampklar

Kristoffer Ajer nærmer seg en retur til Premier League-fotballen. Han trener for fullt med lagkameratene i Brentford.

Av NTB | 24.08.2022 10:41:00

Sport: Det opplyste manager Thomas Frank i forbindelse med tirsdagens ligacupmøte med Colchester. Brentford vant oppgjøret 2-0.

– Kristoffer Ajer er nå i full trening, men det er for tidlig for ham å være en del av kamptroppen, sa Frank.

– Han trenger å spille en reservelagskamp, én eller to, avhengig av hvordan han ser ut, fortsatte han.

Brentford-sjefen gleder seg til å ha den norske landslagsprofilen tilbake og i full form.

– Det blir fantastisk å få ham inn i troppen igjen. En av hans fremste kvaliteter er med ballen. Han har evnen til avansere forbi spillere, og han har høy fart. Han er åpenbart en god forsvarsspiller, sa Frank.

Ajer ble operert for en hamstringskade like etter forrige sesong. Han deltok ikke i Brentfords sesongoppkjøring.

Ajer spilte 24 kamper for Premier League-klubben sist sesong og figurerte mye på høyrebacken. Han var klubbens dyreste spiller fram til høyrebacken Aaron Hickey og kantspilleren Keane Lewis-Potter begge ble klare for London-klubben i sommer.

(©NTB)