
Aalesund og HamKam spilte 0-0 igjen: – Ett poeng var utrolig viktig
For annen gang på rad i møtet mellom Aalesund og HamKam ble det ingen scoringer, men et viktig poeng til begge lagene.
Sport: Det endte også 0-0 på Briskeby i våres. HamKam fikk 0-5 borte mot Molde sist og gikk relativt forsiktig fram for å unngå et nytt tap. Med det ene poenget klarte Hamar-laget å øke avstanden ned til Sandefjord. Aalesund holdt 12.-plass med sine 29 poeng.
– Det ble en kjedelig kamp annet enn for de mest ihuga AaFK-supporterne. Det var ingen av lagene som turte. Ett poeng var utrolig viktig for begge lagene, og ingen ville tape, sa AaFK-trener Lars Arne Nilsen til Discovery.
– Det ble like kjedelig som forventet mellom to lag som ikke tok noen sjanser. Skal vi ta tre poeng, må vi nok steppe opp noen hakk og få opp tempoet, sa «Kamma»-kaptein Aleksander Melgalvis i pausen.
Så skjedde ikke, og det var tangotrøyene som var nærmest scoring da Nikolai Hoplands heading endte i stolpen etter 80 minutter.
Gjestene hadde mye ballbesittelse innledningsvis før hjemmelaget tok over utover i 1. omgangen. Hamar-laget klarte på ingen måte å styre spillet slik de kanskje hadde håpet.
Lars Jendal hadde fått sjansen i HamKam-målet og holdt nullen for første gang i Eliteserien.
– Det smakte godt å holde nullen og ikke minst ta med oss et viktig poeng, sa Jendal.
(©NTB)